Niezwykłe monety i medale

Niezwykłe monety i medale kolekcjonerskie

Złota moneta „Wiszące Ogrody w Babilonie” z kolekcji „Siedem Cudów Świata”.

Lipiec 2nd, 2010 by Kolekcjoner

W oferowanej przez Skarbnicę Narodową kolekcji „Siedem Cudów Świata” znajdują się złote monety, które z niezwykłą dbałością o szczegóły przedstawiają cuda świata antycznego. Kolejną, po „Piramidach w Gizie” jest moneta „Wiszące Ogrody w Babilonie”, wybita w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym.

Informacja o wiszących ogrodach bardzo często łączona była z legendarną asyryjsko-babilońską królową Semiramidą, żyjącą około VIII wieku przed narodzeniem Chrystusa. Stąd też najprawdopodobniej pochodzi jedna z nazw starożytnych ogrodów. Jednak „Historia Perska”, najstarsze źródło mówiące o wiszących ogrodach, autorstwa królewskiego lekarza Ktezjasza podaje, że powstały one znacznie później. Wiszące ogrody, jako zespół ogrodów dworskich, powstały na sztucznie nawadnianych dachach pałacu. Na tarasach wysypywano ziemię i w niej sadzono drzewa, krzewy i kwiaty. Sprawiało to wrażenie wiszących ogrodów.

Kwitnące rośliny robiły ogromne wrażenie w ubogim w roślinność i skąpanym w piekącym słońcu Babilonie. Nie ma absolutnej pewności, że wiszące ogrody istniały w rzeczywistości. Znany jest jedynie prawdopodobny wiek ich powstania oraz twórca – król Nabuchodonozor II.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.skarbnicanarodowa.pl

Tagi:

Kolekcje Skarbnicy


(comments are closed).