Niezwykłe monety i medale

Niezwykłe monety i medale kolekcjonerskie

Najdroższa złota moneta na wystawie w Polsce

Luty 27th, 2012 by Kolekcjoner

Double Eagle

„National Museum of American History, Smithsonian Institution, Washington, D.C."

Kolekcjonerzy na jej widok wstrzymują oddech, historycy nazywają ją legendą amerykańskiej waluty, a rząd Stanów Zjednoczonych uznał ją za skarb narodowy. Double Eagle 1933 – legendarną złotą dwudziestodolarówkę będzie można podziwiać już 16-17 marca 2012 r. w warszawskim Muzeum Rzeźby w Królikarni.

Warszawska wystawa to część tournée po Europie, które rozpocznie się 3 marca 2012 r. w Wielkiej Brytanii. Podczas podróży, trwającej prawie miesiąc, Double Eagle będzie gościć na wystawach w siedmiu europejskich stolicach.

Tournée Double Eagle organizowane jest przez Samlerhuset Group BV – częścią tej międzynarodowej grupy jest Skarbnica Narodowa. Monetę Double Eagle wypożyczono ze zbiorów Smithsonian Institution w Waszyngtonie -  jednej z największych instytucji kulturalnych na świecie. Po raz pierwszy w historii, Instytut Smithsonian umożliwia zorganizowanie w Europie wystawy tej cennej monety.

„Najdroższa złota moneta świata – legendarny Double Eagle i jego historia”, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni – oddział Muzeum Narodowego w Warszawie,
ul. Puławska 113a. Wystawa czynna dla zwiedzających: 16 III w godz. 14:00-18:00, 17 III w godz. 10:00-18:00; Więcej informacji na www.double-eagle.pl

Tagi: , , , , , , ,

Kolekcje Skarbnicy


(comments are closed).