Niezwykłe monety i medale

Niezwykłe monety i medale kolekcjonerskie

Jej błysk aż bił po oczach

Kwiecień 3rd, 2012 by Kolekcjoner

Jest wyjątkowa. Nominał 20 dolarów, a wartość oszacowana na 7,6 mln dolarów. Double Eagle z 1933 r. to legendarna złota dwudziestodolarówka, którą 16 i 17 marca można było podziwiać w warszawskim Muzeum Rzeźby w Królikarni.

Zainteresowanie wystawą przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Rzadką monetę Double Eagle obejrzało w sumie 2,5 tys. osób. Zwiedzający mieli okazje, aby zrobić sobie zdjęcie z najdroższą monetą, która była szczelnie zamknięta w pancernej gablocie.

Warszawska wystawa jest częścią tournée po Europie, które rozpoczęło się 3 marca 2012 r. w Wielkiej Brytanii. Podczas podróży, trwającej prawie miesiąc, Double Eagle gości na wystawach w siedmiu europejskich stolicach. Organizatorem wydarzenia jest Samlerhuset Group BV – częścią tej międzynarodowej grupy jest Skarbnica Narodowa. Monetę Double Eagle wypożyczono ze zbiorów Smithsonian Institution w Waszyngtonie – jednej z największych instytucji kulturalnych na świecie. Po raz pierwszy w historii, Instytut Smithsonian umożliwia zorganizowanie w Europie wystawy tej cennej monety.

Więcej szczegółów na www.double-eagle.pl

Tagi: , , , , ,

Kolekcje Skarbnicy


(comments are closed).